Menedżer staje przed ciekawym wyzwaniem – będzie kierował zespołem wdrażającym zmianę w firmie. Nie jest to jednak zmiana dotycząca jego działu, ale całej organizacji. Na co powinien zwrócić uwagę?

Zbyszek przeczytał „Zwinnologię” i ma ważne pytanie

Zbyszek kieruje działem serwisu w dużej firmie produkcyjno-handlowej. Ostatnio został menedżerem projektu zmiany, która może okazać się kluczowa z punktu widzenia firmy, a także rozwoju kariery Zbyszka. Rozwój menedżera wymaga oderwania się od własnej specjalizacji i holistycznego spojrzenia na firmę!

Zbyszek powiedział do mnie: „Wiesz, na kwestiach zarządzania działem znam się bardzo dobrze. Wiem też, jak działa nasza firma. Kupiłem sobie książkę „Zwinnologia” o zwinnym podejściu do wdrażania zmian. Przeczytałem, choć ma prawie 500 stron. Czy jako współautor książki możesz podać mi kilka wskazówek, które uważasz za najważniejsze w mojej sytuacji?„.

Moje zwinne wskazówki

Ponieważ „wywołałeś mnie do tablicy” – odpowiedziałem – to podam Ci pięć wskazówek, które przydadzą Ci się w zarządzaniu zmianą:

Wnioski

Wszystkie firmy, które podchodzą zwinnie do zmian, potwierdzają, że takie podejście zwiększyło poziom realizacji zakładanych celów zmiany oraz zwiększyło zaangażowanie odbiorców zmiany.

A Twoim zdaniem, o czym jeszcze warto pamiętać kierując zmianami na poziomie całej firmy, a nie pojedynczego działu?

Udostępnij na: