List do Mikołaja

Drogi Mikołaju.

Wiem, że już mało czasu i możesz nie zdążyć na 6 grudnia z wersją papierową ale od czego są nowe technologie.

Bardzo proszę, spraw wszystkim prezent w formie ebook’a.

Chodzi mi o książkę „Agile Conversations: Transform Your Conversations, Transform Your Culture” autorstwa D. Squirrel’a i J. Fredrick’a.

My, w Szkole Zarządzania Zmianą, wiemy, że wdrażanie zmian nie jest takie proste. W końcu jesteśmy praktykami i do tego prowadzimy własne badanie Ogólnopolskie Badanie Zarządzania Zmianą (przy okazji zapraszam do wypełnienia ankiety)

Co w niej znajdziesz?

Z książki każdy, kto zajmuje się wdrażaniem zmian, dowie się, że stosowanie najlepszych praktyk jak Agile wciąż stosunkowo często kończy się niepowodzeniem.

Powód jest oczywisty: organizacje pomijają krytyczny element podczas wdrażania zmian: kulturę organizacyjną i komunikację wewnątrz organizacji (także na zewnątrz).

Mimo że książka nie jest najnowsza (jest zaktualizowana) to jest wciąż aktualna i praktyczna. Można się z niej dowiedzieć jaka wielka siła tkwi w konwersacji, często takiej zwykłej rozmowie, i jak ją można wykorzystać do budowania skutecznych i wydajnych zespołów aby na końcu osiągać zwinne wyniki (lubimy zwinność).

Nie ma lekko, trzeba nauczyć się prowadzić dialog, pokonywać bariery i strach przed zmianą.

D. Squirrel i J. Fredrick to fachowcy z „krwi i kości”.

Dzięki nim każdy może poznać i nauczyć się jak wykorzystać „5 rozmów” by:

  • budować zaufanie
  • radzić sobie ze strachem
  • odpowiadać na pytanie „dlaczego”
  • mówić o zobowiązaniach
  • motywować do odpowiedzialności

Właśnie tego często brakuje zespołom.

Moc konwersacji jest wielka.

I teraz masz dwie opcje (dylemat?): czekać na Mikołaja lub sprawić sobie samemu prezent. No dobrze, jest jeszcze trzecia …..

Udostępnij na: