OBZZ 2023 w służbie trenera i konsultanta

Po co konsultantowi i trenerowi wyniki badań?

Jeśli jesteś konsultantem lub trenerem, który wspiera firmy w zarządzaniu zmianą, to z pewnością zastanawiasz się czasem jak podnieść jakość oferowanych klientom usług doradczych lub szkoleniowych? Szukasz inspiracji albo twardych danych, aby doradztwo było skuteczniejsze, a warsztat szkoleniowy – bardziej praktyczny?

Jakiego konsultanta zmian lub trenera szukają klienci?

Kiedy rozmawiasz z menedżerami lub członkami zespołu projektowego wdrażającego zmianę, to często są to osoby z dużym doświadczeniem i w niejednych warsztatach brały udział. Nie wystarczają im informacje, które znają z książek. W dodatku niektóre książki ukazały się 20-30 lat temu. jeśli padnie pytanie o aktualne dane dotyczące wdrażania zmian, to lepiej się przygotować, niż powtarzać starą prawdę, że 70% zmian kończy się porażką.

Uwierz mi, są sprawdzone źródła, do których możesz sięgnąć i jeszcze lepiej świadczyć swoje usługi

Po sukces z rezultatami badań

Wielu trenerów zarządzania zmianą i konsultantów procesu zmian dostrzegło, że przygotowując się do doradztwa i prowadzenia szkoleń warto sięgnąć po raporty z aktualnych badań nad zarządzaniem zmianą w firmach. Rolą takich raportów jest dostarczenie danych o efektywności zarządzania zmianą w zależności od wybranego podejścia czy rodzaju zmiany, skuteczności stosowanych technik i metod oraz składzie najlepszych zespołów zarządzających zmianami.

Kiedy prowadzę warsztaty dla trenerów lub konsultantów zmian, którzy wspierają menedżerów i pracowników w procesach zmiany, to pokazuję im rezultaty Ogólnopolskiego Badania Zarządzania Zmianą – OBZZ, które od ośmiu lat współtworzę i realizuję w ramach Szkoły Zarządzania Zmianą. Zazwyczaj omawiam następujące zagadnienia:

✔️ Jak zmienia się efektywność wdrażania zmian w Polsce na przestrzeni lat i jakie są Kluczowe Czynniki Sukcesu❓
✔️ Jakie podejście do zarządzania zmianą proponować Klientom i jaki jest trend w stosowaniu metodyk tradycyjnych i zwinnych w zarządzaniu zmianą❓
✔️ Jakie techniki komunikowania zmian oraz angażowania pracowników są najpopularniejsze i czy popularne oznacza skuteczne❓
✔️ Jakiego rodzaju wsparcia od trenerów i konsultantów oczekują respondenci Badania❓

Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w corocznych raportach z OBZZ, które można pobrać bezpłatnie ze strony Szkoły Zarządzania Zmianą

Wnioski i zaproszenie

📌 Wielu konsultantów i trenerów potwierdza, że oparcie się o rzetelne i często nieintuicyjne dane oraz wnioski z raportu z badania OBZZ pozwala na efektywniejsze świadczenie usług doradczych i prowadzenie warsztatów, które są lepiej oceniane przez uczestników.

📌 Aby raport z Badania przynosił jak największą wartość, zapraszamy do wzięcia w VIII edycji Ogólnopolskiego Badania Zarządzania Zmianą. Podziel się swoimi doświadczeniami i obserwacjami, dotyczącymi wdrażania zmian w organizacjach, jakim udzielił*ś wsparcia❗️ Wypełnij kwestionariusz, a my – po zakończeniu badania – przekażemy Ci bezpłatny raport❗️

Wejdź na stronę Badania 24.10.2022 – wtedy ruszamy❗️