OBZZ - Co w zmianie piszczy?

Jak wdrażać zmiany w oparciu o twarde dane?

Jesteś właścicielem lub prezesem firmy, który planuje przeprowadzenie kluczowych zmian❓ Jesteś pewnie przyzwyczajony do opierania decyzji o solidne podstawy. Zdarzyło Ci się zastanowić, skąd można czerpać rzetelną wiedzę o skutecznym wdrażaniu zmian?

Nadchodzi zmiana… Jak ją wdrażać?

📍 Kiedy menedżerowie lub konsultanci przychodzą na spotkanie z zarządem dotyczące strategicznych zmian, to często opowiadają o sposobach lub metodach, które znasz z książek, które ukazały się 20-30 lat temu. Jak zadajesz pytanie o aktualne dane, to czasem zapada cisza, a potem znowu słyszysz wyświechtane historie o tym, że tylko 30% zmian kończy się sukcesem. Może irytują Cię okrągłe zdania zamiast konkretów?

W wielu firmach zauważono, że już na etapie projektowania istotnych zmian warto sięgnąć po raporty z aktualnych badań nad zarządzaniem zmianą w firmach. Rolą takich raportów jest dostarczenie danych o efektywności zarządzania zmianą w zależności od wybranego podejścia czy rodzaju zmiany, skuteczności stosowanych technik i metod oraz składzie najlepszych zespołów zarządzających zmianami.

Z pomocą przychodzi OBZZ

Kiedy pracuję z Zarządami firm, które projektują i wdrażają zmiany, to pokazuję im rezultaty Ogólnopolskiego Badania Zarządzania Zmianą, które od ośmiu lat współtworzę i realizuję w ramach Szkoły Zarządzania Zmianą. Zazwyczaj omawiam następujące zagadnienia:

✔️ Jak zmienia się efektywność wdrażania zmian w Polsce na przestrzeni lat i jakie są Kluczowe Czynniki Sukcesu❓

✔️ Jaki jest trend w stosowaniu metodyk tradycyjnych i zwinnych w zarządzaniu zmianą i jak wybór metodyki wpływa na osiąganie celów zmiany❓

✔️ Jakie techniki komunikowania zmian oraz angażowania pracowników są najpopularniejsze i czy popularne oznacza skuteczne ❓

📌 Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w corocznych raportach z OBZZ, które można pobrać bezpłatnie ze strony Szkoły Zarządzania Zmianą. (Link w komentarzu).

Wnioski i zaproszenie

📌 Wielu prezesów i właścicieli firm, którzy planują innowacje i nowe przedsięwzięcia w firmie potwierdza, że oparcie się o twarde dane z raportu z badania OBZZ pozwala na podejmowanie decyzji, zwiększających szansę realizacji celów zmiany, w oparciu o twarde dane i rezultaty działań.

📌 Aby raport z Badania przynosił jak największą wartość, zapraszamy do wzięcia w VIII edycji Ogólnopolskiego Badania Zarządzania Zmianą. Podziel się swoimi doświadczeniami i obserwacjami, dotyczącymi wdrażania zmian❗️ Wypełnij kwestionariusz, a my – po zakończeniu badania – przekażemy Ci bezpłatny raport❗️

Pamiętaj, to od Ciebie zależy, czy raport będzie jeszcze lepszy❗️ Wejdź na stronę Badania 24.10.2022 – wtedy ruszamy❗️