zarządzanie zmianą - co jest nie tak?

Zarządzanie zmianą – co robisz nie tak?

 

Coś zawodzi w sposobie, w jaki firmy planują i wdrażają zmiany. Większość menedżerów potrafi określić, co wymaga zmiany w zarządzanej przez nich firmie, i prawie wszystkie organizacje traktują to wyzwanie poważnie. Jednak nawet te świadome firmy – jedna po drugiej – rozpoczynając proces zmian pakują się w kłopoty: popełniają krytyczne błędy w zarządzaniu zmianą.

Powyższe kwestie to wyzwanie zarówno dla menedżerów, jak i trenerów biznesu.

Czasem ważniejszym pytaniem od tego „co zmienić w firmie” jest „w jaki sposób do tego się zabrać?”

Dlaczego wymieniam też trenerów biznesu? Bo to oni są współodpowiedzialni za rozwój kompetencji menedżerów przewodzących zmianom. Dla wielu menedżerów są czasem jedynym źródłem wiedzy o zarządzaniu zmianą.

Ważne pytania o zarządzanie zmianą

Można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że za powodzenie zmian wdrażanych w firmach są odpowiedzialni menedżerowie oraz trenerzy biznesu specjalizujący się w zarządzaniu zmianą. To oni powinni znać lub wypracować odpowiedzi na powyższe pytania. W dodatku powinni oprzeć te odpowiedzi nie o własne przekonania, lecz o solidną wiedzę opartą na dowodach.

Jeśli jesteś menedżerem, kierownikiem projektu albo liderem zmian, to mam dla Ciebie propozycję – rozwiń swoje kompetencje zarządzania zmianą już na nadchodzących wakacjach – przyjedź na Agile Change Management Camp.

Celem obozu szkoleniowego (Agile Change Management Camp) jest nabycie przez uczestników wiedzy, umiejętności oraz wypracowanie postawy umożliwiających efektywne posługiwanie się metodyką Zwinnego Zarządzania Zmianą (ZZZ) w swoich organizacjach. W trakcie obozu zostaną przedstawione podstawy teoretyczne Zwinnego Zarządzania Zmianą, a także udostępnione narzędzia, dzięki którym znacznie wzrosną szanse na sukces procesów zarządzania zmianą. A wszystko to w trakcie czterodniowych intensywnych warsztatów odbywających się w czterogwiazdkowym hotelu w Spale. Zarezerwuj sobie jedno z 12 dostępnych miejsc!

Jeśli jesteś trenerem biznesu, coachem albo absolwentem szkoły trenerów, to również mam dla Ciebie propozycję – zaproszenie do Letniej Szkoły Zarządzania Zmianą dla Trenerów.

Letnia Szkoła Zarządzania Zmianą dla trenerów (LSZZdT) to czterodniowe szkolenie trenerskie odbywające się w „pięknych okolicznościach przyrody”. Celem Letniej Szkoły Zarządzania Zmianą dla Trenerów jest nabycie przez uczestników wiedzy i umiejętności umożliwiających efektywne posługiwanie się metodami i narzędziami zarządzania zmianą w trakcie szkoleń oraz projektowanie własnych ćwiczeń. Program Letniej Szkoły Zarządzania Zmianą dla Trenerów jest tak skomponowany, że każdego dnia czeka Cię dopływ wiedzy i umiejętności z zarządzania zmianą oraz praca z metapoziomu nad tym, jak dany temat poprowadzić w trakcie Twojego szkolenia.

Do zobaczenia!

 

Udostępnij na: