Żyjemy w świecie VUCA (SPAM-u) i mamy coraz mniej czasu na opracowanie strategii. Jak mówią uczestnicy naszych szkoleń lub odbiorcy usług to powoduje, że doznajemy nietrwałości zmian, nie umiemy poradzić sobie z ich złożonością lub ilością. Prowadząc tak wiele szybkich zmian łatwo jest pominąć istotnych graczy.

Naucz się jak  zostawić konkurencję w tyle, błyskawicznie opracowując własną strategię, w wybranym przez siebie zakresie, z wykorzystaniem Strategicznej Kanwy Zmiany.

Zgodnie z rezultatami OBZZ 2019:

• Zmiana strategii kończy się sukcesem jedynie w 16% przypadków,

• Prawie 80% respondentów stwierdziło, że sformułowanie wizji i kierunku zmian ma pozytywny wpływ na wynik wdrożenia,

• 80% respondentów zaliczyło zaangażowanie pracowników do Kluczowych Czynników Sukcesu.

Dlatego na warsztacie:

• Nauczysz się korzystać ze zwinnych narzędzi pozwalających sprawnie formułować wizję strategicznę firmy / zmiany i wypróbujesz je już na szkoleniu,

• Poznasz metody i narzędzia zwiększające skuteczność wdrożenia zmiany dzięki budowaniu zaangażowania pracowników od samego początku,

• Zdobędziesz umiejętność zbudowania i wygłoszenia przekonującego komunikatu o wizji strategicznej dzięki opanowaniu sztuki opowiadania historii.

Jeżeli zechcesz pogłębić uzyskane na tym warsztacie kompetencje zapraszamy na dodatkowe szkolenia:

• Planujesz wdrożenie nowego przedsięwzięcia lub innowacji?
      • Dostrzegasz znacznie więcej projektów zmian realizowanych jednocześnie?
      • Martwisz się o trwałość rezultatów, aby wysiłek nie został zmarnowany?
      • Zastanawiasz się, jak zidentyfikować i zarządzać interesariuszami?

Kiedy otoczenie staje się groźne oraz nieprzewidywalne, a skuteczność osiągania celów zmian nie przekracza 30%, prawdziwym wyzwaniem staje się planowanie i realizacja nowych przedsięwzięć oraz wdrażanie innowacyjnych pomysłów.

Projektując i wdrażając zmiany będziesz się mierzyć nie tylko ze zmiennością otoczenia, ale również z różnymi reakcjami na zmianę, a nawet zmęczeniem pracowników wielością zmian!

Nasz warsztat pokaże Ci, jak sobie radzić w tej sytuacji

W efekcie warsztatu:

• Dowiesz się, jak, za pomocą narzędzi agile – w ciągu 1-2 dni – sporządzić plan przedsięwzięcia w sposób angażujący pracowników od samego początku procesu,
        • Zdobędziesz umiejętność właściwego określania celów zmiany i wdrażania ich zgodnie z cyklem Wgląd – Opcje działań – Eksperymenty,
        • Nauczysz się weryfikować skuteczność działań w praktyce, dzięki stawianiu hipotez i ich weryfikacji,
        • Będziesz potrafił monitorować przebieg zmiany, a przy okazji będziesz lepiej ustalać priorytety i liczbę zadań wykonywanych jednocześnie,
        • Będziesz radzić sobie z reakcjami pracowników na zmiany, a nawet będziesz potrafił uprzedzić pewne reakcje,
        • Przekonasz się, jak zbudować i przekazać angażujące komunikaty o zmianie, uwzględniając potrzeby różnych interesariuszy,
        • Będziesz znać i wykorzystać metody postępowania w sytuacji, kiedy utkniesz, a proces zmierzania do celu zmiany ugrzęźnie.

Zapoznaj się z programem warsztatu

METODOLOGIA

TRENERZY

Dowiedz się więcej o trenerach prowadzących warsztat

<!=========Events Default List Template 1.5.1=========>

There is no Event

Chcesz porozmawiać o szkoleniu dedykowanym dla Twojej firmy?

Zapraszamy do kontaktu

POROZMAWIAJMY