Rookie - siła nowo zatrudnionych

Nowo zatrudnieni sercem koalicji zmian!

Kiedy wdrażasz zmianę to potrzebujesz tych, którzy za Tobą pójdą i Cię poprą.

Kiedy planujesz zmiany, do kogo w pierwszej kolejności chcesz dotrzeć? Jestem skłonny założyć się, że w myślach dokonujesz przeglądu swoich podwładnych. Próbujesz wybrać tych, którzy mają odpowiednie kompetencje i być może cechy charakteru. Masz rację to bardzo ważne! Na kogo postawisz?

Zanim zadecydujesz, chciałbym Ci opowiedzieć o pewnym wniosku z OBZZ 2017. Otóż spośród wielu różnych narzędzi komunikacji stosowanych przez respondentów badania tym, które wykazało się największą skutecznością, było „seminarium (seminaria) dla nowo zatrudnionych pracowników”.

Narzędzia komunikacji wpływające na sukces zmiany - OBZZ2017 - seminarium dla nowozatrudnionych

Jakieś pomysły dlaczego?

Moim zdaniem, skuteczność tego narzędzia wynika to z faktu, że osoby przychodzące do pracy mają już połowę drogi za sobą. Pozostawiły za sobą bagaż tego, co było, i są nastawione na dostosowanie się do nowego środowiska. To właśnie czyni z nich naturalnych, zaangażowanych agentów zmian. Wystarczy o nich pamiętać i zadbać by od samego początku uczyli się nowej rzeczywistości w wersji takiej jaką chcesz osiągnąć.

Porady dla wdrażających zmiany

  1. Zaplanuj i przeprowadź seminaria i szkolenia dla nowo zatrudnionych,
  2. a jeszcze lepiej dostosuj swoje procesy wdrażania, aby już od samego początku pokazywały właściwy sposób działania organizacji i miejsce nowych pracowników.

 

Foto: flickr.com, Rookie, Little Sadie, (CC BY-NC 2.0)

 

 

Udostępnij na: