WP errorNieprawidłowa taksonomia.

Masz wrażenie, że współczesny świat przyśpieszył, a poziom niepewności bije kolejne rekordy? Trudniej jest podjąć dobrą decyzję i zaplanować działania? Zwłaszcza gdy tak wiele zmian dzieję się jednocześnie, gdy łatwo pominąć kogoś posiadającego  istotne informacje.

Z Ogólnopolskiego Badania Zarządzania Zmianą wynika, że:

• Nie więcej niż 30% wszystkich zmian kończy się pełnym sukcesem w opinii respondentów(w ciągu pięciu edycji wartość zmieniała się od 20% do 30%).
  • 83% respondentów piątej edycji zaliczyło wizję i kierunek zmian do trzech Kluczowych Czynników Sukces.,

Weź udział w tym 2 dniowym warsztacie, co przyniesie Ci następujące efekty:

• Zrozumienie złożoności otaczającego świata i kluczowych czynników wpływających na osiąganie sukcesów w świecie SPAM’u (VUCA)*,
  • Zrozumienie ograniczeń w postrzeganiu i wnioskowaniu, które mogą wpływać na jakość podejmowanych decyzji,
  • Zapoznanie się z dwoma systemami myślenia wg. Kahnemana,
  • Poznanie i nauczanie się wykorzystywania podstawowych narzędzi pomagających w odnajdywaniu sensu w zmieniającej się rzeczywistości.

*SPAM (VUCA) to akronim pochodzący od pierwszych liter słów opisujących współczesną rzeczywistość biznesową, która jest Szybkozmienna (Volatile), Płynna (Uncertain), Arcyzłożona (Complex), Mglista (Ambiguous).

Jeżeli zechcesz pogłębić uzyskane na tym warsztacie kompetencje zapraszamy na dodatkowe szkolenia:

• Planujesz wdrożenie nowego przedsięwzięcia lub innowacji?
      • Dostrzegasz znacznie więcej projektów zmian realizowanych jednocześnie?
      • Martwisz się o trwałość rezultatów, aby wysiłek nie został zmarnowany?
      • Zastanawiasz się, jak zidentyfikować i zarządzać interesariuszami?

Kiedy otoczenie staje się groźne oraz nieprzewidywalne, a skuteczność osiągania celów zmian nie przekracza 30%, prawdziwym wyzwaniem staje się planowanie i realizacja nowych przedsięwzięć oraz wdrażanie innowacyjnych pomysłów.

Projektując i wdrażając zmiany będziesz się mierzyć nie tylko ze zmiennością otoczenia, ale również z różnymi reakcjami na zmianę, a nawet zmęczeniem pracowników wielością zmian!

Nasz warsztat pokaże Ci, jak sobie radzić w tej sytuacji

W efekcie warsztatu:

• Dowiesz się, jak, za pomocą narzędzi agile – w ciągu 1-2 dni – sporządzić plan przedsięwzięcia w sposób angażujący pracowników od samego początku procesu,
        • Zdobędziesz umiejętność właściwego określania celów zmiany i wdrażania ich zgodnie z cyklem Wgląd – Opcje działań – Eksperymenty,
        • Nauczysz się weryfikować skuteczność działań w praktyce, dzięki stawianiu hipotez i ich weryfikacji,
        • Będziesz potrafił monitorować przebieg zmiany, a przy okazji będziesz lepiej ustalać priorytety i liczbę zadań wykonywanych jednocześnie,
        • Będziesz radzić sobie z reakcjami pracowników na zmiany, a nawet będziesz potrafił uprzedzić pewne reakcje,
        • Przekonasz się, jak zbudować i przekazać angażujące komunikaty o zmianie, uwzględniając potrzeby różnych interesariuszy,
        • Będziesz znać i wykorzystać metody postępowania w sytuacji, kiedy utkniesz, a proces zmierzania do celu zmiany ugrzęźnie.

Zapoznaj się z programem warsztatu

METODOLOGIA

TRENERZY

Dowiedz się więcej o trenerach prowadzących warsztat

<!=========Events Default List Template 1.5.1=========>

There is no Event

Chcesz porozmawiać o szkoleniu dedykowanym dla Twojej firmy?

Zapraszamy do kontaktu

POROZMAWIAJMY