Raport z naszego Ogólnopolskiego Badania Zarządzania Zmianą 2017 (OBZZ 2017) wspiera inicjatorów i przywódców zmian, dostarczając istotnych informacji o trendach w zarządzaniu zmianą na 2017 rok.

Z punktu widzenia konsultantów zmian i badaczy organizacji ciekawi nas, jak polscy menedżerowie odnoszą się do nowych metodyk zarządzania zmianą. Warto dowiedzieć się, czy przestawiają się już „na nowe tory” myślenia i działania, wsłuchując się w przestrogę, jaką sformułował Alvin Toffler:

„Analfabetami  XXI wieku będą nie ci, którzy nie potrafią czytać i pisać, ale ci, którzy nie potrafią się uczyć, oduczyć i nauczyć czegoś nowego” (The illiterate of the 21st century will not be those who cannot read and write, but those who cannot learn, unlearn, and relearn).

Sprawdziliśmy jakie zmiany są wdrażane, kto nimi kieruje i jaki jest poziom osiągania celów zmiany. Odkryliśmy jakie metody i narzędzia są najchętniej wykorzystywane w procesie zmiany. Zbadaliśmy, jakie czynniki utrudniały wdrożenie, a jakie wpłynęły na jego powodzenie i… wiele więcej.

Jeżeli chcesz pobrać wersję elektroniczną i już uzyskałeś hasło do Bazy wiedzy wpisz je poniżej, w przeciwnym przypadku możesz się  zarejestrować tutaj

Udostępnij na: